Reklama i Marketing

Internet to ogromne możliwości dotarcia do nieograniczonej liczby potencjalnych klientów. Jednak by korzystać z tego co sieć nam ma do zaoferowania, najpierw musimy stać się w niej widoczni. Uzyskać to możemy przez odpowiednią promocję. Na niewielką skalę, możemy to robić sami, jednak gdy zależy nam na dotarciu do naprawdę szerokiego grona odbiorców, lepiej postawić na specjalistów.

Profesjonalne agencje interaktywne w kilka tygodniu potrafią z nieznanej firmy zrobić jedną z najpopularniejszych w internecie. Wszystko zaczyna się od strony z ofertą, informacjami o firmie. To właśnie taki serwis jest łącznikiem między naszą firmą a potencjalnymi klientami w internecie i to ona będzie promowana. Bez zabiegów reklamowych strona będzie pokazywać się na odległych stronach w wynikach wyszukiwania do których docierają jedynie nieliczni użytkownicy sieci. Wtedy nawet najbardziej korzystna oferta, nie znajdzie odbiorców. Dopiero zabiegi z zakresu pozycjonowania zmieniają ten stan rzeczy.

Przede wszystkim serwis jest promowany poprzez kampanie AdWords czyli reklamowe linki w wynikach wyszukiwania, takie zabiegi przynoszą najszybszy efekt, bo firma zobacz prezentacje firm czy oferta jest najszybciej zauważana. Inna sprawa, ze to jeden z najdroższych elementów promocji. Równie skuteczne jest rozmieszczanie w sieci banerów reklamowych. Najlepszy efekt przynoszą banery umieszczana na najbardziej popularnych serwisach w sieci. Wtedy popularność tego serwisu wpływa również na popularność promowanej strony.

Popularne i przynoszące dość szybko efekt jest również umieszczanie artykułów promocyjnych w różnych serwisach. Najczęściej są to artykuły ze słowami kluczowymi, które kryją w sobie linki do promowanej strony strony flash. Strona jest również na podobnej zasadzie dodawana do różnych katalogów stron, tam również zamieszcza się krótki opis serwisu ze słowami podlinkowanymi.

Pierwsze efekty działań promocyjnych widać już po kilku dniach. Objawia się to zwiększonym ruchem na promowanej stronie. Chodzi tu po prostu o ilość wejść na daną stronę. Im więcej takich odwiedzin, tym strona zyskuje w wynikach wyszukiwania. Najskuteczniej promowane serwisy pojawiają się na pierwszych miejscach na liście wyszukiwań. Warto jednak pamiętać, że żeby taki stan osiągnąć, serwis musi być stale promowany, nawet, gdy jest już popularny, wciąż trzeba trzymać przysłowiowo – rękę na pulsie.