Co ze Strzelnicą Pasternik?

Strzelnica Pasternik to duży kilkunastohektarowy obiekt, na którym od wielu lat mogli szkolić się i trenować wszyscy Ci którzy kochają strzelectwo. Jest to jedyny tego typu obiekt w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Krakowa, gdzie do dyspozycji gości były oddane zarówno obiekty otwarte jak i kryte. Z powodzeniem mogli trenować tu zarówno amatorzy tego sporu, jak i profesjonalne kluby strzeleckie w postaci chociażby młodzieżowej sekcji strzeleckiej Wisły Kraków.

Niestety, od niedawna obiekt ten jest nieczynny, co mocno odbiło się nie tylko na Krakowskim środowisku strzeleckim, ale i na wszystkich tych którzy zjeżdżali tu z okolicznych miejscowości. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wstrzymał użytkowanie obiektu, podając za oficjalną przyczynę zły stan obiektu i brak bieżących napraw, co rzekomo skutkowało zagrożeniem dla użytkowników. Zaistniała sytuacja to również efekt narastającego konfliktu między obecnym najemcą, a Agencją Mienia Wojskowego, do której formalnie obiekt należy.

Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle Strzelnica Pasternik wznowi swą działalność, jednak bez wątpienia, najbardziej poszkodowanymi w całej tej sytuacji są ludzie dla których strzelanie to hobby, pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu. Ci najbardziej wytrwali będą za pewne szukali obiektów zastępczych oddalonych od Krakowa o dziesiątki kilometrów, takich jak np. Strzelnica Jaworzno, czy Strzelnica Sławków.

Jednak myślę iż wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy naprawdę tak duże miasto jak Kraków nie powinno posiadać takiego obiektu?. Gdzie mają się szkolić młodzi zawodnicy, agenci ochrony i Ci którzy planują przystąpić do egzaminu na posiadanie broni?, to jedno z pytań które niewątpliwie stawia sobie wiele osób związanych z branżą strzelecką.