Bramy wjazdowe i garażowe

Obecnie każda lub prawie każdy posiadający dom na działce, inwestuje w automaty do bram. Jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze niż brama otwierana tradycyjnie. Przede wszystkim, oszczędza nas czas a także, sprawia, że nie musimy martwić się aurą za oknem, możemy spokojnie wysiąść z auta dopiero w garażu. Jednak jakie siłowniki do bram wybierać? Siłowniki do bram garażowych i wjazdowych są różne. Różni ich waga, siła napędu, producent a więc jakość wykonania.

Zawsze najkorzystniej jest skorzystać z porad fachowców, którzy zajmują się montażem takich bram i na miejscu, ocenią, jaki rodzaj będzie odpowiedni do oczekiwań, wymagań a także do specyfiki ogrodzenia i garażu, jakim dysponujemy. Warto również samemu na ten temat co nieco wiedzieć. Przede wszystkim, automaty garażowe czy automaty do bram tu czytaj więcej, mają określony czas na rozruch. Zależy on od wielu czynników, przede wszystkim od mocy urządzenia, wagi bramy. Lepiej by ten czas był krótki, każdemu z nas się spieszy, szczególnie, gdy wyjeżdżamy z domu.

Nikt nielubi czekać, aż brama się zacznie zamykać, tak by mieć pewność, że nikt nam przez tą bramę się nie wślizgnie, gdy my odjedziemy. Czas rozruchu jest uzależniony również od wykonania bramy. Dlaczego, jeżeli chcemy, by zamykała się w miarę szybko, inwestujmy tylko w dobre napędy i bramy. Istotne jest to, jaką bramą dysponujemy, to do niej dobieramy siłownik. Inny do bramy dwuskrzydłowej, inny do jednoskrzydłowej. Ważna jest również waga takiej bramy. Najlepiej, gdy jest lekka, wtedy najłatwiej dopasować dobry i nie drogi siłownik.

Rodzaje i różnice w bramach to główny element doboru siłowników. Najlepsze są bramy aluminiowe, są lekkie więc zawsze szybciej się rozsuwają i składają. Dotyczy to zarówno bram wjazdowych, jak i bram garażowych. Jednak nawet najbardziej drobiazgowa wiedza, nie zastąpi praktyki. Dlatego najbezpieczniej pozostawić montaż bramy garażowej i wjazdowej fachowcom.

Kupując bramę i siłownik, możemy również zamówić montaż. Warto z tej opcji skorzystać. Często jest tak, że coś na co my się brzydko mówiąc , napalimy, zupełnie nie sprawdzi się u nas. Chodzi o uwarunkowanie terenu, o wielkość działki, wielkość i wysokość garażu itp. Słuchajmy w tej materii raczej specjalistów, bo jeżeli uprzemy się na coś, później możemy tego żałować.

© 2015 – 2017, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl