Suknie na konkretne uroczystości

Każda kobieta ma zawsze dylemat, co założyć na siebie idąc na przyjęcie, do znajomych czy rodzinną kolację.  Zawsze nurtuje ją pytanie czy dana sukienka nie jest zbyt skromna na daną uroczystość, czy wprost przeciwnie, nie jest zbyt elegancka. Nie każda sukienka sprawdzi się w każdej sytuacji. Jedyną naprawdę uniwersalną sukienką jest mała czarna, którą każda kobieta po prostu misi mieć w szafie. Wtedy poprzez dobieranie różnych dodatków może być ona suknią wieczorową czy też suknią na uroczystość rodzinną.

Suknie wieczorowe ( tu kliknij ) są najbardziej eleganckie, efektowne i nadają się tylko na naprawdę ważne uroczystości, oficjalne przyjęcia, gale, sylwestra czy wesele. Na mniejszych uroczystościach takich jak obiad u rodziny, taka suknia wydaje się krzykliwa, zbyt elegancka, wręcz śmieszna. Takiego przerostu formy nad treścią należy unikać.

Suknie bankietowe, są mniej oficjalne, dobrze się sprawdzają na służbowe bankiety czy też spotkanie na ważnej rodzinnej uroczystości. Z reguły są to suknie w dosyć prostym, skromnym fasonie .Przy czym na służbowe spotkania lepiej wybierać suknie tego typu w stonowanych barwach. Grafitowa na przyjęcie do pracy, czerwona na imieniny cioci. Mniej więcej tak to powinno wyglądać. Przy czym można oczywiście wymienić je miejscami, gdy do grafitowej suknie dodamy barwne dodatki a do czerwonej stonowane.

Przy tym jednak zawsze pierwsze rozwiązanie jest jednak bardziej „na miejscu”. Szczególnie jeśli chodzi o spotkania służbowe. Tu im skromniej, bardziej profesjonalnie, tym korzystniej. Na uroczystości rodzinne pasuje właściwie wszystko. Na wesele można założyć zarówno elegancką suknie wieczorową, jak i bankietową z efektownymi dodatkami. Na inne uroczystości, takie jak obiad z rodziną czy przyjaciółmi, nadadzą się zarówno suknie bankietowe www.velon.pl/index.php/category/dla-kobiet, jak i zwykłe, sukienki letnie, sukienki z dzianiny z odpowiednimi dodatkami. Tu jest większa dowolność. Wiele właściwie zależy od tego do kogo idziemy, jak dobrze takie osoby znamy, jak swobodnie się przy nich czujemy.

Czasem sami zapraszający, informują, jakie stroje będą obowiązywały. To ułatwia znacząco dobór odpowiedniej sukni i dodatków do niej. Ogólnie najważniejsze jest to, by tak dobrać strój, suknie, byśmy dobrze się w niej czuć. Najważniejsze jest nasze samopoczucie, które daje większą pewność siebie. Pewność siebie w wielu sytuacjach jest znacznie ważniejsza, niż strój.

© 2015 – 2017, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl