Choroby urologiczne u dzieci

Co najmniej u 4% męskich noworodków diagnozowane jest przemieszczenie jednego, lub obu jąder. W pierwszym roku życia albo wracają one na swoje, właściwe miejsce, albo wymaga to zabiegu operacyjnego. Wnętrostwo czytaj więcej tu jest szybko diagnozowane,  a ewentualny zabieg operacyjny przeprowadzić należy u jak najmniejszego dziecka. Wtedy wiąże się to z najmniejszą traumą u dziecka. Poza tym, mniejsze jest ryzyko powikłań. O wszystkim jednak decyduje tu urolog.


To on określa na ile poważne jest i jakiego zabiegu wymaga. Urologia dziecięca, a w szczególności u chłopców to sprawa naprawdę bardzo delikatna bo poważnie wpływa na dziecięcą psychikę. Szczególnie wszelkie niedogodności powiązane z cewnikowaniem, które jest konieczne w przypadku zabiegów związanych ze spodziectwem. Już po jakiś trzech dobach pojawiają się bóle i ewentualne stany zapalne cewki moczowej, właśnie związane z cewnikowaniem.

Mały pacjent nie może spać, przez to jest bardziej rozdrażniony, płaczliwy, silniej to wszystko oddziałuje na jego psychikę. Chociażby z tego względu leczenie powinno być przeprowadzone u jak najmniejszego dziecka, tak by jak najmniej przykrych doświadczeń utkwiło w jego pamięci. Spodziectwo www.urologdzieciecy.com/rr,1,spodziectwo.html ma różne postaci. W niektórych przypadkach wymagane jest leczenie etapami, co sprawia, że przeciąga się, narażając dziecko na cykliczne, te same niedogodności. U chłopców może to prowadzić do wielu zaburzeń natury psychicznej, które zaważą na dorosłym życiu.

Problemem może być erekcja i życie seksualne, a także i samo oddawanie moczu. W pierwszych tygodniach po zabiegu może dojść do sytuacji, że dziecko na nowo będzie wymagało pieluszkowania, pomimo że wcześniej już komunikowało swoje potrzeby czy nawet robiło wszystko samodzielnie. W skrajnych przypadkach, może nastąpić zaburzenie w sprawach fizjologicznych, które będzie wymagało konsultacji psychologicznej.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl