Krawaty są również dla Pań

W ostatnich latach bardzo wyraźnie zmieniło się nastawienie do krawatów. Nie tylko panowie chętniej je zakładają, odważniej dobierając ich kolory i desenie, ale również panie wplatają je do swoich stylizacji. Zainspirowane światową modą, zakładają krawaty do bluzek, sukienek, koszulek. Na rynku jest coraz więcej krawatów dedykowanych kobietom. Są one wykonane z jedwabiu lub innych podobnych materiałów lecz są inaczej zdobione, w odważniejszych kolorach, odchodzi się również od ich tradycyjnego kroju.

Kobiety krawaty wiążą również trochę inaczej niż mężczyźni. Odchodzi się od tradycyjnych węzłów na rzecz luźniejszych, bardziej dekoracyjnych. Inaczej również są dobierane do stroju, do sukienek np. dobiera się krawaty z tego samego materiału i w tym samym odcieniu lub odcieniach jak sukienka. Wiązane są one bezpośrednio na szyi. Jedno jest pewne, to obecnie jeden z najbardziej modnych i efektownych dodatków.

Jeżeli chcesz zacząć nosić krawat, po pierwsze musisz zdecydować czy będą to krawaty podbierane z męskiej szafy, czy też kupne krawaty w oferty specjalnie dla pań. W pierwszym przypadku trzeb pamiętać, że nie każdy męski krawat dobrze sprawdzi się u kobiety. Przede wszystkim panie powinny unikać krawatów z wełny czy innych grubszych materiałów. Idealne są za to krawaty jedwabne, szyte z jednego skrawka materiału, lub takie, których podszewka jest niewidoczna. Męski krawat nie będzie również dobrze wyglądać w niektórych stylizacjach, szczególnie tych bardzo kobiecych. Jeśli planujesz nosić krawat do sukienek, lepszym wyborem będą te, które powstają z myślą o takich stylizacjach, a idealne są te krawaty, które są sprzedawane w komplecie z sukienką lub gdy pochodzą z tej samej kolekcji, lecz można je dokupić osobno.

Krawaty od wieków są dodatkiem, który podkreśla elegancję oraz powagę stroju, dziś również i to bez względu, czy noszone są w męskich czy damskich stylizacjach. Tym samym, idealnie sprawdzają się w przypadku ważnych, podniosłych uroczystości, spotkań biznesowych, czy też po prostu, stroju do pracy. Na spotkanie z przyjaciółmi w mniej oficjalnych okolicznościach również się sprawdzą, lecz wtedy, szczególnie panie, powinny sięgać po krawaty wąskie, kolorowe, wykonane z przewiewnych, cienkich materiałów.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl