Utylizacja samochodów i złomu

Do naszego kraju co roku sprowadzane jest około 700 tysięcy aut używanych, około 70 % z nich, to auta starsze niż dziesięcioletnie. Wiele z nich jest w wątpliwym stanie technicznym, jednak zawsze, każde takie auto znajduje nabywcę. Jednak drugą stroną medalu jest tu fakt, że takie auta posłużą nowym nabywcom, dwa, może pięć lat i jedyne co można z nimi zrobić, to je ze złomować.

Stacja demontażu pojazdów www.proviper.pl/index.php/samochody/stacja-demontazu-pojazdow dzięki temu jest punktem, który stale się rozwija. Na brak ruchu, narzekać nie może. Wciąż tu trafiają auta czy to właśnie takie, które sprowadzone było do naszego kraju już jako auto kilku letnie. Czy też takie rozbite w wypadku, nawet zupełnie nowe, ale nienadające się już do naprawy. Takich aut niestety, jest naprawdę bardzo dużo.

Punkt złomowania samochodów czytaj więcej tu to obecnie miejsce, gdzie te auta są rozkładane na części. Odzyskiwane są wszystkie te elementy, które można użyć ponownie, jako części zamienne do innych aut tego typu. Części niemetalowe, które już do niczego się nie nadają, są utylizowane. Utylizacja odpadów przemysłowych tego typu odbywa się poprzez ich spalenie w specjalnych warunkach. Spalarnie mają filtry na kominach, tak by do atmosfery nie przedostawały się groźne dla zdrowia i środowiska, substancje.

Wszystkie nienadające się już do niczego, elementy metalowe są składowane a następnie sprzedawane do hut. Głównym odbiorcą złomu z polski są huty w Chinach. Tam złom jest przetapiany na stal np. na budowę statków.

Zresztą złom jest w cenie. Surowce wtórne złomowania to nie tylko stare auta, to wszystkie metalowe, niepotrzebne nikomu rzeczy. Zamiast zalegać gdzieś w podwórzach, na działkach, są oddawane do skupów i przetapiane. W ten sposób przeciętny Kowalski może pozbyć się wielu niepotrzebnych rzeczy, z zyskiem. Złomować można wszystko co jest metalowe. Zaczynając od większych elementów, kończąc na chociażby, puszkach po napojach.

Punktów, gdzie przyjmowany jest złom, w każdym mieście jest kilka. Znalezienie ich raczej nie stanowi trudności, często połączone są z komisami, gdzie sprzedawane są używane części zamienne pozyskane właśnie w stacjach demontażu pojazdów. Takich części, na rynek wtórny trafia równie dużo. Często komis, równocześnie jest stacją demontażu. Ułatwia to sprzedaż odzyskanych z auta, części.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl