Zwiedzanie muzeum Auschwitz Birkenau

Wycieczki organizowane są głównie w miejsca z pięknymi widokami, zabytkami, które zachwycają. Warto jednak czasem wybrać się na wycieczkę również w takie miejsca, które mają nam przypominać jak okrutny może być człowiek dla człowieka i czym kończy się czyjeś zaślepienie własną wizją świata.

Takim miejscem jest Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Jest to miejsce, w którym podczas drugiej wojny światowej Niemcy mordowali Polaków i Żydów. Palili ich w piecach, gazowali w komorach, zmuszali do pracy w nieludzkich warunkach, ponad siły. Dziś w każdym miejscu Muzeum, które powstało na terenie dawnego obozu czuć to dawne okrucieństwo. W każdym miejscu widać ślady po zmarłych tu więźniach. Po wizycie w obozie, człowiek zaczyna zupełnie inaczej patrzeć na własne życie, zmienia swoje priorytety. Muzeum w Auschwitz-Birkenau ma zapobiec w przyszłości podobnym tragediom.

Jak zorganizować taką wycieczkę? Wystarczy zarezerwować ją na stronie transkrakow.pl. Ofertę można dostosować do potrzeb grupy. Firma gwarantuje przejazd z Krakowa do Auschwitz-Birkenau i z powrotem. W zależności od wybranej opcji, dostępne jest zwiedzanie z przewodnikiem lub indywidualne. Cała wycieczka trwa około 7 godzin, z czego aż 4 przeznaczone są na zwiedzanie terenu obozu. Przed powrotem do miasta można odpocząć i ochłonąć.

Taka wycieczka dobra jest dla starszych uczniów ale również dla gości z całej Polski czy też gości zagranicznych. Coraz częściej takie wycieczki rezerwują firmy, dla zagranicznych kontrahentów, szkoły dla uczniów gimnazjum. Wybierając się na wycieczkę, warto pamiętać, w jakie miejsce jedziemy. Pewne, zbyt swobodne zachowania nie są tu mile widziane przez innych. Należy pamiętać, że wciąż w to miejsce przyjeżdżają również rodziny ofiar a także byli więźniowie.

© 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl