Stacja demontażu pojazdów

Jeszcze kilka lat temu, pozbycie się starego, lub rozbitego auta, było nie lada problemem. Za złomowanie auta oferta tu trzeba było płacić, najczęściej więc, stare, rdzewiejące auta zdobiły nasze ogródki i parkingi. Dziś to nam płacą, gdy oddajemy auto na złom. Dzieje się tak z kilku powodów.

Po pierwsze, złom jest skupowany przez huty i przetapiany na stal. Więc złomowisko zarabia, nic zatem dziwnego, że złom skupuje po atrakcyjnych cenach. Dziś, dodatkowo złomowiska połączone są ze stacjami demontażu aut. To jeszcze podbija cenę, ponieważ, stacja demontażu zarabia na odzyskiwaniu dobrych jeszcze części zamiennych.

Rozbiórka pojazdów jest dla nich opłacalna, nic zatem dziwnego, że tym chętniej za auta używane  płacą naprawdę sporo. Ogólnie rynek części używanych, rozwija się w ostatnim czasie. Popyt na części używane nakręcany jest przez właścicieli kilkuletnich aut, których nie opłaca im się naprawiać częściami nowymi. Poszukiwane są zresztą nie tylko części samochodowe, ale również różne akcesoria. Demontaż aut nie ogranicza się zatem do pozyskiwania części zamiennych, mechanicznych, ale również akcesoriów z wyposażenia auta np. fotele samochodowe.

Właściciele, pozbywając się samochodu, nie zadają sobie trudu by wyjąc z niego części wyposażenia, zresztą dla nich jest to nieopłacalne. Zupełnie inaczej zapatrują się na to stacje demontażu. Tam odzyskuje się wszystko, co jeszcze może się komukolwiek przydać. Samo złomowanie samochodów następuje jedynie z tych części, których w żaden sposób nie uda się już wykorzystać. Są to te części, które zawierają numery seryjne złomowanego auta, lub te części, które są uszkodzone, np. podczas wypadku. Części niemetalowe, które nie nadają się do sprzedaży na rynku wtórnym, trafiają do spalarni.

© 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl