Nowoczesne domy i alarmy

Pomimo kryzysu, budowanych jest coraz więcej domów. Sprzyja temu spadek cen gruntów i materiałów budowlanych. Współczesne domy są przeważnie parterowe, z mieszkalnym poddaszem i szeregiem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Wyposażenie domów to obecnie nie tylko podstawowy sprzęt agd, teraz to całe systemy, które mają ułatwiać nam życie.

Odkurzacze centralne, różnego rodzaju alarmy, więcej tu systemy przeciwwłamaniowe, nowoczesne ogrzewanie itp. Tego w naszych domach obecnie jest naprawdę dużo. Coraz częściej jest w nich tyle różnego rodzaju systemów, że z powodzeniem można je określać mianem inteligentne domy. Systemy alarmowe mają bowiem zdolność monitorowania tego, co dzieje się w domu, nawet na odległość. Przez telefon możemy sprawdzać co dzieje się w poszczególnych pomieszczeniach. To pozwala monitorować np. dziecko pozostawione pod opieką opiekunki czy nastolatka, który pozostaje sam w domu. Taki system alarmowy pozwala również na to, by za pośrednictwem telefonu sterować zapalaniem światła czy włączaniem TV.

W ten sposób możemy sprawiać wrażenie, że w domu, ktoś jest, pod czas, gdy w rzeczywistości jesteśmy np. na wakacjach. Sprzęt domowy jest nie mniej nowoczesny. Obecnie możemy wiele urządzeń zaprogramować w ten sposób, że same kontrolują temperaturę, wilgotność itp. rzeczy w naszych domach. Nasze domy dzięki temu są bardziej przyjemne, nie wymagają od nas aż takiego zaangażowania np. w kontrolę ogrzewania, ciepłej wody itp. rzeczy. Niestety ma to również swoje słabe strony. Każda awaria zasilania, powoduje wyłączenie większości pieców, przez to w domu jest zimno, ciemno i nie ma ciepłej wody. Wtedy to już nie jest takie przyjemne. Alarmy często mają swoje wewnętrzne, awaryjne zasilania ale pozostałe sprzęty po prostu zamierają. Możemy zainwestować w niewielkie agregaty, by pozwalały one przetrwać, najczęściej krótkotrwałe awarie zasilania, jednak i one nie pomogą, gdy przerwa w dostawie prądu będzie dłuższa.

© 2016 – 2017, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl