Koszty Utrzymania Samochodu

Liczba aut na drogach jasno wskazuje na to, że prawie każda rodzina w naszym kraju ma przynajmniej jeden samochód. Poruszanie się autem jest bowiem wygodniejsze, szczególnie w rejonach podmiejskich. To jednak powiązane jest z wysokimi kosztami utrzymania auta. Czy można je zredukować? Oczywiście, jednak trzeba wiedzieć, co się w naszej sytuacji najbardziej opłaca. Nie zawsze bowiem coś co sprawdza się u innych, sprawdzi się w przypadku naszego wozu.

Koszty utrzymania to ubezpieczenie, coroczne przeglądy techniczne aut, naprawa a przede wszystkim, wydatki na paliwo. Ceny benzyny raz skaczą w górę, raz obniżają się, lecz zawsze stoją na wysokim poziomie. Znacznie tańszy jest gaz. Jest on mniej gęstym paliwem, co sprawia, że spala się go więcej, mino to i tak jest to bardziej opłacalne, niż jazda na benzynie. Pokonując dystans 100 km wydamy około 40% mniej na paliwo, gdy jedziemy na gazie niż w sytuacji, gdy jedziemy na benzynie. Warto?

Warsztaty samochodowe obecnie oferują bardzo nowoczesne instalacje gazowe, które w przeciwieństwie do starszych wersji, nie obciążają już tak silnika i nie wpływają na jego żywotność. Wciąż jednak zauważalna jest równica mocy, na benzynie auto ma bowiem zawsze większe przyśpieszenie. Ta różnica wynika jednak z kaloryczności paliwa, a nie z rodzaju instalacji lpg.

sklep z używanymi częściami samochodowymi Demot

Trzeba jednak pamiętać, że oszczędność po instalacji lpg przekładają się na wyższe koszty naprawy auta. Naprawa samochodów z lpg jest jednak droższa tylko dlatego, że więcej elementów może się w nim popsuć. Czasem trzeba wymienić wtryski, czasem odświeżyć instalacje, co 10 lat powinno się również wymieniać zbiornik na gaz.  Inna sprawa, że często jest to już problem nie nasz, tylko kolejnego właściciela auta.

Można więc obniżyć koszta codziennej eksploatacji auta, czasem jednak te oszczędności są mniejsze niż może nam się wydawać.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl