Tendencje w modzie męskiej

W modzie męskiej nie zdarzają się jakieś gwałtowne zmiany trendów. Jednak nie oznacza to wcale, że wieje tu nudą. Wprost przeciwnie. Z bardziej kontrowersyjnych nowości, które zostały wprowadzone, można wymienić chociażby różowe koszulki, swetry, marynarki, spodnie, buty. Dla wielu osób, nie tylko mężczyzn, różowy kojarzy się małymi dziewczynkami a nie dorosłymi mężczyznami. Niewielu panów ma odwagę, coś w tym kolorze zakładać. A szkoda, bo wielu panów wygląda rewelacyjnie w różowym.

W męskiej modzie bardziej oficjalnej, dzieje się jeszcze mniej. Tu liczy się elegancja, a ta zależy od tego jak dobrany jest fason garnituru do sylwetki. Dobrze skrojony garnitur to wciąż podstawa. Marynarka nie może zwisać zbyt luźno, spodnie nie mogą być zbyt krótkie lub zbyt obcisłe. Wciąż jest podział na garnitury dwuczęściowe, klasyczne, i garnitury trzyczęściowe, które mają dodatkowo kamizelkę. Te drugie wyglądają bardziej elegancko, ale przy zbyt obfitej sylwetce, panowie muszą uważać, by kamizelka nie była zbyt ciasna. Istnieje też podział garniturów pod względem przeznaczenia. Jest więc garnitur klasyczny, biznesowy. Bardzo elegancki, sprawdza się na ważnych spotkaniach w pracy lub uroczystościach rodzinnych. Następny w kolejności jest garnitur ślubny ( zapraszamy tu ), elegancki, dobrze skrojony. Najczęściej w jego rolę wciela się surdut, frak lub smoking. Trzeci rodzaj, to garnitury sportowe. Te są wykonane z materiałów takich jak np. sztruks. Luźne, nadają się na nieoficjalne wyjścia ze znajomymi, nieformalne spotkania.

Jedynie do dwóch pierwszych, zakłada się krawat, do sportowej marynarki nie ma takiej potrzeby. Mucha sprawdza się jedynie do garniturów ślubnych, ale prawda jest taka, że coraz mniej panów po nią sięga. Jest jak relikt przeszłości, podobnie jak spinki do mankietów czy krawata. Jedynie na naprawdę ważne spotkania, warto jeszcze takie rzeczy zakładać. Wiele zależy od tego, jakie chcemy zrobić wrażenie na innych.

Moda męska nie jest jak widać szalenie zaskakująca. Zachodzą w niej raczej kosmetyczne zmiany, których prawie się nie zauważa na co dzień. Liczy się właściwie tylko to, by wszystko do siebie pasowało pod względem faktury materiału, koloru. By wszystko dobrze było dobrane pod względem rozmiaru. Dbając o takie szczegóły, każdy mężczyzna będzie wyglądał dobrze.

© 2015 – 2017, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl