Parkingi strzeżone

Na osiedlach jest coraz większy problem z parkowaniem aut. Miejsca parkingowe z reguł są ograniczone, a coraz więcej rodzin ma po dwa samochody. Parkowanie wtedy jest czymś w rodzaju polowania. Kto szybszy ten lepszy. Ewentualnie, kto sprytniejszy ten lepszy. Każdy chce parkować auta w miejscu bezpiecznym, czyli najlepiej pod własnym oknem. Niestety, najczęściej jest to niemożliwe.

Innym rozwiązaniem, jest parkowanie na parkingu sprawdź tutaj płatnym. Parking strzeżony ma tą zaletę, że miejsce zawsze czeka na nas, w dodatku auto jest na nim zupełnie bezpieczne. Nie musimy obawiać się wtedy kradzieży, ani aktów wandalizmu, z czego, szczególnie te ostatnie są zmorą osiedli.

Sprawa trochę lepiej wygląda jedynie na strzeżonych osiedlach. Tam liczba miejsc parkingowych jest większa, w dodatku, sprawa wandalizmu w zasadzie nie istnieje. Tam każdemu zależy na spokoju, i jeżeli dochodzi do jakiś nieprzyjemnych sytuacji, to naprawdę rzadko. Parking osiedlowy na osiedlu strzeżonym jest zresztą najczęściej monitorowany, podobnie jak reszta osiedla. Gorzej sprawa wygląda na tradycyjnych osiedlach. Tam ciągle trzeba jest problem, a to z miejscem, gdzie można by było wieczorem zaparkować, a to z wandalizmem czy złośliwością sąsiadów. Zaproszeni goście, mają nie mniejszy zresztą problem. Muszą z reguły parkować znacznie dalej, a jeżeli rejestracja wskazuje na auto z daleka, może być to spory problem.

W najbliższym czasie, problem z pewnością nie zniknie. Jedyne co możemy zrobić by parkować auto w miejscu bezpiecznym, to płacenie za parking strzeżony. Garaże na osiedlu bywają, ale najczęściej jest ich zaledwie kilka lub kilkanaście. To rozwiązanie jest więc dobre, dla wybranych. Pozostali, muszą sobie radzić w inny sposób, poszukując rozwiązań, które będą dla nich najlepsze.

 

© 2015 – 2017, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone. publikacja z www.sairus.pl